آرنیکا سیستم ویرا البرز

UI UX

UI / UX چیست ؟ UIوUX چه تفاوتی باهم دارند؟

کاربرد UI با UX  در محیط وب و اپلیکیشن بسیار قابل ملاحظه است.

برای این که بدانیم معنای UI/UX چیست پیشنهاد میکنیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا معنای UIوUX رابه صورت جداگانه مورد برسی قرار دهیم.

UI چیست؟ UI مخفف چیست؟

UI رابط کاربری مخفف شده از عبارت User Interface Design به معنای طراحی رابط کاربری است. به هر چیزی که در طراحی وب سایت و نرم افزار دیده می شود UI گفته می شود. طراح رابط کاربری یا UI Designer وظیفه ایجاد یک پارچگی و زیبا سازی ظاهری یک وب سایت، نرم افزار یا اپلیکیشن را بر عهده دارد.

اینکه صفحات شما داخل یک سایت،رنگ بندی متن و دکمه و اینکه ظاهر منو سایت چگونه باشد از مثالهای کار یک طراح UIاست.

UI از فاکتور های مهم برای جذب بازدید کننده و رتبه دهی از گوگل به شمار میرود.

UX چیست؟ UX مخفف چیست؟

UX یا تجربه کاربری  مخفف شده از عبارت User Experience Designer به معنای طراح تجربه کاربری است UX Designer یاطراح تجربه کاربری وظیفه ی بهبود بخشیدن به تجربه کاربر از کار با یک سایت، نرم افزار یا اپلیکیشن را بر عهده دارد . اینکه وب سایت ما طوری طراحی شده باشد که هر بخش راحتی در دسترس کاربران قرار گیرد و برسی و اجرای طراحی تمام سناریو هایی که ممکن است برای کاربر و نیاز ان پیش بیاید از مثال کار طراح تجربه کاربری می باشد. بهبود UX می تواند تاثیر زیادی بر روی جذب مشتری و در امد کسب و کار ما داشته باشد.

تفاوت UIوUX در چیست؟

در تفاوت طراحی تجربه کاربری UX و طراحی رابط کاربری UI تعاریف زیادی وجود دارد. در این جا با بیان ساده برای تفهیم مطلب مثالی به زبان ساده می زنم: فرض کنید قصد خرید یک شلوار را دارید، در این جا رنگ و طرح شلوار می شود UI ان و جنس پارچه و کیفیت دوخت UX ان می باشد.

به طور کلی UI به مطالعه ی طراحی ظاهری و هنری محصول می پردازد ، در حالی که UI جنبه های عاطفی و احساسات کاربر را نیز در بر می گیرد.

در طراحی کاربر پسند بودن سایت UI و UX از اهمیت و ضرورت بالایی در جذب کار برخوردار هستند .

Ui و Ux به طور قابل توجهی مکمل یکدیگر هستند، درست است که طراحی UX/UI دو مفهوم از هم جداست اما برای ایجاد یک تجربه ی کاربری دلنشین و لذت بخش وجود هردوی انها لازم و ضروری است و نمی توان یکی را بر دیگری ارجح دانست. برای درک بهتر این موضوع مثالی میزنیم: شما وارد یک سایت می شوید که ظاهری بسیار زیبا و جذاب دارد و اما شما هنگام استفاده نمی توانید بخش های مختلف سایت را پیدا کنید یا این که مثلا به دنبال دانلود کردن برنامه ای خاص یا اهنگ هستید  اما نمی توانید ان را دانلود کنید ، پس نظرتان را سریعا راجع به ان سایت تغییر می دهید.

(کاربر اصلا نباید برای رسیدن به نیاز خود فکر کند) طراحی یک وب سایت کاربری (User Friendly) یعنی تمام اجرا و المان های سایت با نر م افزار یا اپلیکیشن در جای صحیح خود قرار داشته ، به خوبی کار کرده و همچنین بازدید کننده  بتواند با طرح به راحتی ارتباط برقرار کرده و نیاز او هنگام کار با سیستم فراهم شود.

از وجه تمایزات آرنیکا

هر آنچه برای طراحی یک وب سایت عالی نیاز است

ساخت نمونه

تکنیک‌های تحقیق

معماری اطلاعات و انجام تست کاربردپذیری

تایپوگرافی

روانشناسی رنگ

طراحی واکنش‌گرا و خلاقانه

به روز باش

امروزه دیگه باید برای خودت وبسایت داشته باشی . برای کسب قدرت بیشتر کسب و کارت و نشان دادن هویت و خدماتت از دنیای اینترنت و مجازی غافل نباش . برای مشاوره و سفارش با ما در ارتباط باش

“همین حالا با ما در ارتباط باشید”                                                

پیوستن به تیم ارنیکا

اگر دوس دارید به  تیم ما ملحق شوید، شرکت ارنیکا همواره مشتاق باهمکاری با شماست تا بتوانیم در کنار یکدیگر آینده ای روشن برای خودمان و دیگران بسازیم

___ آخرین خبرها ___

آخرین وبلاگ ما